
HARKEMA – Zaterdag vond de officiële opening van het seizoen plaats, waaronder de lancering van het gloednieuwe logo en bijbehorende huisstijl, de onthulling van de nieuwe wisselexpositie Harkema fan- en op de kaart en de opening van de interactieve escaperoute.
Door over de puthaak te stappen opende kinderburgemeester Jildou van der Meulen officieel de escaperoute. Zelf kan ze niet wachten om deze nieuwe uitdaging aan te gaan!
Burgemeester Jouke Douwe de Vries sloot het officiële gedeelte van Iepen Hûs af met de woorden: “Ik bin fan de kaart fan wat ik hjoed sjoen haw by De Spitkeet!”
Omdat De Spitkeet zoveel mogelijk mensen deelgenoot wilde maken van deze bijzondere dag, mochten bezoekers s’middags gratis het museum bezoeken. Het optreden van shantykoor One More Day zorgde tijdens Iepen Hûs voor een fijne muzikale omlijsting.
Andere hoogtepunten van de dag was de inspirerende rondleiding door het openluchtmuseum en de verhalen over Dam Jaarsma. Enthousiaste gidsen namen de bezoekers mee langs de interessante verhalen die de Spitkeet rijk is en de boeiende vertelling door Douwe Kootstra benadrukte de historische en culturele waarde van de regio.
Christa van der Veer, coördinator bij de Spitkeet, lichtte toe: “Iepen Hûs was de perfecte gelegenheid om samen te komen en de voortdurende ontwikkeling en vernieuwing van ons museum te vieren. Met de lancering van onze nieuwe huisstijl, de introductie van de nieuwe expositie en interactieve route, zetten we een duidelijke stap richting de toekomst. We zijn trots op de rijke verhalen en unieke ervaringen die we onze bezoekers blijven bieden.”
Iepen Hûs betekende voor de Spitkeet een feestelijke opening van het museumseizoen. Met vernieuwende initiatieven die jong en oud aanspreken – van de opening van de nieuwe expositie tot de interactieve escaperoute en inspirerende verhalen – biedt de Spitkeet tal van nieuwe en interessante redenen om het openluchtmuseum in de komende periode te bezoeken.
Foto’s: Spitkeet
Bron: Waldnet




